Skip to main content

Automobilių stiklai

Automobilių stiklai sudaro didžiausią EVELKO AutoStiklų Centro asortimento dalį, todėl galime pasiūlyti originalius (OEM) stiklus, montuojamus automobilių surinkimo gamyklose, firminius stiklus iš Europos gamintojų bei ekonominius variantus.


EVELKAS AutoStiklų Centras siūlo žymiausių gamintojų stiklus: Pilkington, Guardian - Glavista, Sekurit Saint-Gobain, AGC (Splintex), Soliver, Nordglass, Fuyao, Xinyi Glass ir kt.


Visi transporto priemonių stiklai privalo būti sertifikuoti Europos E43R standartu, kuris suteikiamas tik stiklams, atitinkantiems visus kokybės ir saugumo reikalavimus. Tikrinant stiklų atitikimą šiems standartams, laboratorijose matuojamas jų mechaninis atsparumas ir optinė stiklo kokybė: laminuoto priekinio stiklo stiprumas, jo reakcija į smūgius, praleidžiamos išorinės šviesos procentinis dydis (mažiausiai 75%) bei kitos charakteristikos.

Automobilio priekinis stiklas

  • garantuoja puikų matomumą;
  • apsaugo keleivius nuo kelio skaldos ir šiukšlių patekimo į saloną;
  • eismo įvykio metu apsaugo keleivius nuo iškritimo iš automobilio.

Itin svarbu, kad stiklą keistų tik profesionalai, dirbantys specializuotame servise, besilaikantys visų stiklo keitimo proceso technologinių reikalavimų, montuojantys tik sertifikuotus ir kokybiškus stiklus, kokybiškas gumas ar moldingus.

Automobilių stiklų tipai

Laminuoti stiklai

Priekiniai automobilio stiklai yra gaminami iš laminuoto (trisluoksnio) stiklo, dar vadinamu „tripleksu“. Tripleksas yra pagamintas iš 2 sluoksnių stiklo, su tarp jų esančia plona polivinilo butiralo (PVB) plėvele. Šios 3 dalys yra sujungiamos kartu esant aukštai temperatūrai ir slėgiui specialiame įrenginyje – autoklave. Kai nedidelis akmenukas atsimuša į stiklą, dažniausiai įskyla tik išorinis triplekso sluoksnis. Todėl nedaug pažeistą laminuotą stiklą galima suremontuoti. Pažymėtina, jog PVB sluoksnis turi būti ne mažesnis nei 0,76 mm storio, kad nelaimingo atsitikimo metu, išdužus stiklui, kuo mažiau nukentėtų keleiviai. Visi priekiniai stiklai pasižymi šia specifikacija, kad atitiktų tarptautinius transporto priemonių saugumo standartus, būtinus transporto priemonių gamintojams. Toks stiklas suteikia net iki 60 proc. didesnį stiprumą stogo ir statramsčių tvirtumui. Naujesniuose automobiliuose stiklas yra ir kaip atrama išsiskleidžiančioms oro pagalvėms. Jei automobilių susidūrimo ar virtimo metu priekinis stiklas iškrenta, jūsų saugumui ir gyvybei iškyla pavojus, nes suveikusi oro pagalvė neturi į ką amortizuotis, kėbulas netenka atsparumo gniuždymui ir deformacijai, dėl to automobilyje važiavę keleiviai patiria žymiai sunkesnius sužalojimus.

Grūdinti stiklai

Tai tvirti, dūžiams atsparūs stiklai, naudojami visų transporto priemonių šoniniams bei galiniams stiklams. Stiklas „grūdinamas“ technologinio proceso metu jį įkaitinant iki aukštos temperatūros, po to staigiai atvėsinant. Taip apdorotas stiklas yra iki 10 kartų stipresnis, nei tokio pat storio negrūdintas stiklas. Jis neskyla į aštrias šukes, o sutrupa į begalę mažų, kelių milimetrų dydžio stiklo gabaliukų, kurie nėra tokie pavojingi vairuotojui ir keleiviams. Pagal pasaulinius standartus 5×5 cm stiklo plote turi būti mažiausiai 40 ir daugiausiai 400 sudaužyto stiklo gabalėlių.

EVELKAS AutoStiklų Centras gali pasiūlyti visų populiariausių automobilių gamintojų stiklus: BMW, Audi, Mercedes Benz, Opel, Škoda, Peugeot, Toyota, Honda, Ford, Citroen, Renault, Saab, Volvo, Volkswagen, Kia, Alfa Romeo, Dodge, Chrysler, Chevrolet, Hyundai, Lexus, Mitsubishi, Jeep, Land-Rover bei kitų marki​ų ir modelių stiklus.

EVELKO specializuotame servise už gerą kainą pakeisime priekinį, šoninį ar galinį stiklą.

Atsitikus įvykiui bendradarbiaujame su draudimo kompanijomis, konsultuojame ir padedame supildyti dokumentus po draudiminio įvykio bei pasirūpiname stiklo keitimu ar remontu.