Skip to main content

Stiklo remontas

EVELKO AUTOSTIKLŲ CENTRE:

  • Įdaužą dažniausiai įmanoma suremontuoti, jei ji yra ne didesnė už 2€ monetą.
  • Vienos įdaužos remontas užtrunka apie 30 minučių.
  • Paprastai stiklo remontas sudaro apie 10 proc. naujo stiklo ir jo keitimo kainos.
  • Nebūtina palikti automobilio servise.
  • Išsaugomas originalus stiklo įmontavimas.
  • Po remonto įdauža bus mažiau pastebima.

Stiklo įdaužų tipai

„Buliaus“ akis
Tai vienas iš dažniau pasitaikančių stiklo įtrūkimo variantų, kurį galima pakankamai gerai suremontuoti, jog po remonto liktų tik mažai pastebimas stiklo pažeidimas. Tokie įtrūkimai dažniausiai būna apvalios formos ir nedidelio skersmens, todėl ir vadinami „buliaus“ akimi.
Žvaigždutė
Tai sunkiausiai remontuojamas pažeidimas, kadangi po tokio įtrūkimo nėra aiškaus stiklo sluoksnių atsiskyrimo. Toks įtrūkimas po remonto lieka pastebimas ir reikalauja daugiau laiko sąnaudų. Tolimesnėje eksploatacijoje problemų nesukelia.
Kombinuotas
Tai „buliaus“ akies ir žvaigždutės derinys. Šis įtrūkimas remontuojamas nesunkiai, po remonto lieka mažai pastebimas stiklo pažeidimas.


Nerekomenduojama remontuoti išilginių įtrūkimų, nes Lietuvos klimato sąlygomis tai nėra patikima. Net ir sėkmingai suremontavus išilginį įtrūkimą, jis gali būti matomas.

Įtrūko Jūsų automobilio stiklas?

- Įtrūkimo vietą kuo skubiau užklijuokite lipnia juostele arba lipduku, kad nepatektų nešvarumų;

- Jei įtrūkimo vietą pastebėjote vėliau, nuvalykite nuo įtrūkusio stiklo vietos nešvarumus ir tuomet užklijuokite lipduku arba lipnia juostele;

- Nedelsdami važiuokite į EVELKO AutoStiklų Centrą, kad specialistai suremontuotų įtrūkimą.
Automobilio stiklas yra tvirtas ir ilgaamžis. Jo tąsum​o jėga yra didesnė nei metalo, tačiau kai stiklas yra pažeistas, prarandama net iki 90 proc. jo tvirtumo. Automobiliui judant, vibruojant jo kėbului, staigiai keičiantis oro temperatūrai stiklą veikia įvairūs veiksniai, dėl kurių visai nedidelis stiklo pažeidimas gali išplisti ir padaryti daugiau žalos. Jeigu stiklo pažeidimas yra mažesnio skersmens nei 2,5 cm (2€ monetos dydžio), jį galima suremontuoti. Įtrūkimo remontas stabdo pažeidimą, kad jis daugiau neplistų.

Kodėl skyla automobilių stiklai?

  • Akmenukai. ​Dažniausiai įdaužos atsiranda nuo akmenukų, atskriejusių iš po kitų automobilių ratų. Vairuotojai dažnai šių pažeidimų iš karto nepastebi ir mano, kad stiklas įskilo savaime.
  • Korozija. Rūdys, korozija ant kėbulo dažniausiai aptinkami ant senesnės gamybos automobilių. Korozijos židiniai taip pat gali atsirasti dėl netinkamai atliktų kėbulo remonto darbų. Rūdys „kelia“ stiklą, ima į jį trintis ir galiausiai išsiplėtę rūdžių židiniai atsiremia į stiklą, o stuktelėjus automobilio ratu į duobę priekinis stiklas skyla. Esant itin dideliam korozijos židiniui, stiklo keisti negalima, jei prieš tai neatlikti kėbulo restauracijos darbai.
  • Staigi temperatūros kaita. Esant staigiam temperatūrų skirtumui šiltuoju ir šaltuoju metų laiku, automobilio priekinis ar galinis stiklas gali įskilti visiškai netikėtai, pavyzdžiui, karštą dieną, sumanius įkaitusį automobilį nuplauti šaltu vandeniu arba žiemą, norint greičiau nuvalyti apšalusius stiklus karštu vandeniu. Stiklo atitirpinimui skirti specialūs automobilinės chemijos produktai.
  • Netaisyklinga kėbulo geometrija. Stiklas šaltą žiemos dieną gali sprogti ir dėl neteisingos automobilio kėbulo geometrijos, jeigu po autoavarijos ji nebuvo tinkamai atstatyta. Įjungus galinio stiklo šildymą, stiklas skirtingose vietose gauna ne vienodą įtempimą, dėl kurio gali skilti ar net sprogti / subyrėti.
  • Stiklo valymas žiemą. Stiklams kenkia bet kokie metaliniai ledo grandikliai, nuolaidų kortelės ir kiti tam nepritaikyti įrankiai. Jie subraižo stiklą, atsiranda mikro įtrūkimai, kurie vėliau sukelia stiklo skilimą. Patartina investuoti į kokybišką plastikinį ar guminį ledo grandiklį.
  • Kelio duobės. Vairuotojui automobilio ratu pataikius į kelio duobę, dėl stipraus smūgio stiklas gali įtrūkti, jei stiklas buvo pažeistas mikro įtrūkimais dėl netinkamos jo priežiūros.