Stiklai

UAB “EVELKAS” prekiauja žymiausių pasaulio firmų stiklais (Sekurit Saint-Gobain, Pilkington, AGC ( Splintex), Soliver, Guardian), skirtais įvairiems automobiliams. Visi stiklai atitinka gamintojų standartus ir yra pritaikyti konkretiems automobilių modeliams.

AUTOMOBILIO PRIEKINIS STIKLAS YRA SKIRTAS:

  • Apsaugoti keleivius nuo kelio skaldos ir šiukšlių patekimo į saloną;
  • Avarijos metu keleivius apsaugoti nuo iškritimo iš automobilio;
  • Garantuoti puikų matomumą.

Todėl svarbiausi priekinio stiklo konstrukcijos kriterijai yra šie:

  • Smūgio žmogaus galva į stiklą kriterijus (saugumas);
  • Optinis stiklo skaidrumas/iškraipymas (saugumas);
  • Horizontalus, vertikalus, kombinuotas išlenkimas (konstrukcinis susidūrimas);
  • Pilna paviršiaus kontrolė (valytuvų sistemos dalys, stiklo paviršiaus automatika);
  • Svoris ir aerodinamika (įtaka efektyvioms kuro sąnaudoms);
  • Aerodinamika (įsibėgėjimo efektyvumas).

Europos standarto E43R ženklas suteikiamas stiklui atitinkančiam visus kokybės ir saugumo standartus. Kiekvienas į automobilį įstatytas stiklas privalo būti sertifikuotas. Tikrinant stiklų atitikimą šiems standartams, laboratorijose matuojamas jų mechaninis atsparumas ir optinė stiklo kokybė: laminuoto priekinio stiklo stiprumas, jo reakcija į smūgius bei praleidžiamos išorinės šviesos procentinis dydis (mažiausiai 75%) bei kitos charakteristikos.

Visi EVELKE parduodami automobilių stiklai, atitinka šiuos kriterijus ir turi E43R pripažinimo (sertifikavimo) numerį.

 

AUTOMOBILIŲ STIKLŲ TIPAI

Automobilių stiklai skirstomi į  – laminuotus ir grūdintus. Laminuoti stiklai yra atsparūs sudužimui, tuo tarpu grūdinti stiklai nuo smūgio subyra į šimtus smulkiausių gabalėlių.

Laminuoti stiklai. Priekinis automobilio stiklas yra pagamintas iš laminuoto (trisluoksnio) stiklo, dar vadinamu “tripleksu”. Tripleksas yra pagamintas iš 2 sluoksnių stiklo, su tarp jų esančia plona vinilo plėvelė (PVB – polivinilo butrajalas). Šios 3 dalys yra sujungiamos kartu, esant aukštai temperatūrai ir slėgiui specialiame įrenginyje – autoklave. Kai nedidelis akmenukas atsimuša į stiklą, dažniausiai įskyla tik išorinis triplekso sluoksnis. Nedaug pažeistą laminuotą stiklą galima suremontuoti.

Pažymėtina, jog PVB turi būti 0,76 mm storio, kad nelaimingo atsitikimo metu išdužus stiklui kuo mažiau nukentėtų keleiviai. Visi dabar gaminami priekiniai stiklai naudoja šią specifikaciją, kad atitiktų tarptautinius transporto priemonių saugumo standartus, būtinus transporto priemonių gamintojams. Toks stiklas suteikia net iki 60 proc. didesnį stiprumą stogo ir statramsčių tvirtumui. Naujesniuose automobiliuose stiklas yra ir kaip atrama išsiskleidžiančioms oro pagalvėms. Jei automobilių susidūrimo ar virtimo metu priekinis stiklas iškrenta, jūsų saugumui ir gyvybei iškyla pavojus, nes suveikusi saugos pagalvė neturi į ką amortizuoti, kėbulas netenka atsparumo gniuždymui ir deformacijai, dėl to automobilyje važiavę keleiviai patiria žymiai sunkesnius sužalojimus.

Grūdintas stiklas yra tvirtas, atsparus dūžiams; jis naudojamas visų transporto priemonių šoniniams bei galiniams stiklams. Stiklas yra “grūdinamas” – t.y., technologinio proceso metu įkaitinamas iki aukštos temperatūros, po to staigiai atvėsinamas. Taip apdorotas stiklas yra iki 10 kartų stipresnis, nei tokio pat storio negrūdintas stiklas. Jis neskyla į aštrias šukes, o sutrupa į begalę mažyčių, kelių milimetrų dydžio stiklo gabaliukų, kurie nėra tokie pavojingi vairuotojui ir keleiviams.
Pagal Europinius standartus 5×5 cm stiklo plote turi būti mažiausiai 40 ir daugiausiai 400 sudaužyto stiklo gabalėlių. Šie standartai pripažįstami visame pasaulyje.

Nepaprastai svarbu, kad stiklą keistų tik profesionalūs meistrai patikimoje firmoje, laikydamiesi visų keitimo proceso technologinių reikalavimų bei būtų naudojami tik sertifikuoti ir kokybiški stiklai, kokybiškos gumos ar moldingai. Patikimiausia kreiptis į specializuotą stiklų servisą, nes tai geriausia garantija, kad įsigysite kokybišką ir sertifikuotą automobilio stiklą ir jo keitimo darbai bus atlikti profesionaliai.

EVELKO stiklai pagaminti tuose pačiuose fabrikuose, kur gaminami originalūs stiklai automobilių gamykloms. Tad galite būti garantuoti, kad EVELKE  Jūsų automobiliui bus įstatytas kokybiškas sertifikuotas stiklas.

Evelkas AutoStiklų centras gali pasiūlyti visų populiariausių markių gamintojų stiklus (BMW, Audi, Mercedess Benz, Opel, Skoda, Peugeot, Toyota, Honda, Ford, Citroen, Renault, Saab, Volvo, Volkswagen, Kia, Alfa Romeo, Dodge, Chrysler, Chevrolet, Hyundai, Lexus, Mitsubishi, Jeep, Land-Rover bei kitų markių bei modelių stiklus. Jums bus pasiūlytas priekinis, šoninis ar galinis stiklas už prieinamą kainą, taip pat bus pasirūpinta Jūsų automobilio stiklais po draudiminio įvykio.